+48 22 201 34 03 (working hours 8:30-16:30 UTC+1)

Dojazd do Katowic

Lotniska i dworce

  • Lotnisko Katowice
  • Lotnisko Kraków
  • Lotnisko Warszawa
  • Lotnisko Wrocław
  • Dworzec kolejowy Katowice
=

Podróż samolotem

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice (KTW) – Pyrzowice ma regularne połączenia z ponad 30 miastami europejskimi. Lotnisko przyjmuje również loty transportowe i czarterowe. Loty obsługiwane są przez czterech przewoźników – Lufthansa (Niemcy), Wizz Air (Węgry), Ryanair (Irlandia) i Polskie Linie Lotnicze LOT (Polska). Lotnisko znajduje się 34 km od centrum miasta. Do centrum Katowic najłatwiej dotrzeć autobusami komunikacji miejskiej, których przystanki znajdują się przed budynkiem terminala. Przystanek końcowy zlokalizowany jest w pobliżu Dworca Głównego Katowice. Szczegółowe informacje dotyczące dojazdu można znaleźć tutaj.

 

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków (KRK) – Balice znajduje się 70km od Katowic. Z lotniska Kraków (KRK) – Balice najłatwiej dojechać do Katowic  autokarem (czas dojazdu wynosi ok. 1 godziny). Szczegółowe informacje dotyczące dojazdu można znaleźć tutaj. Najszybszą formą podróży z lotniska Kraków (KRK) – Balice do centrum Krakowa jest pociąg (podróż zajmuje ok. 20 minut), podróż można kontynuować pociągiem z Dworca Kraków Główny.

Międzynarodowy Port Lotniczy Warszawa (WAW) znajduje się 300 km od Katowic. Podróż pociągiem z Warszawy do Katowic (zajmuje ok. 2,5 godziny). Szczegółowe informacje dotyczące dojazdu można znaleźć tutaj.

=

Podróż koleją

Katowice Dworzec PKP skomunikowany jest ze wszystkimi większymi miastami w Polsce i Europie. Z dworca Katowice są połączenia z innymi miastami Metropolii. W pobliżu dworca znajdują się przystanki komunikacji miejskiej i postoje taxi.

Katowice mają zapewnione połączenia ze wszystkich części kraju i innych miejsc w Europie. 14 pociągów dziennie między Warszawą a Katowicami (podróż trwa 2,5 godziny) i 28 pociągów dziennie pomiędzy Krakowem a Katowicami (podróż trwa 1,5 godziny). Bezpośrednie połączenia z Wiedniem, Budapesztem, Kijowem, Berlinem, Ostravą, Pragą, Boguminem, Bratysławą, Żylinem, Czeskim Cieszynem, Hamburgiem, Moskwą i Mińskiem.

Istnieją szybkie połączenia kolejowe z Warszawą, Krakowem i Wrocławiem. Pociągi są nowoczesne, wygodne, a podróż trwa zwykle od 2 do 2,5 godziny. Połączenia są obsługiwane przez PKP Intercity (największego operatora kolejowego w Polsce). Bilety można kupić online.

=

Podróż autobusem

Polecany przystanek autobusowy dla komunikacji dalekobieżnej znajduje się przy ulicy Piotra Skargi.
Popularne połączenia międzynarodowe do / z Katowic to: Berlin, Budapeszt, Praga, Wiedeń.

=

Podróż samochodem

Podróżując do Katowic samochodem najłatwiej dojechać autostradą A4 / A1.
Stawka za przejazd autostradą jest różna w zależności od wielkości pojazdu i odcinka trasy (około 15,00 – 20,00 zł lub 5,00 euro za odcinek)
Należy pamiętać, że w centrum miasta znajdują się parkometry, a znalezienie miejsca parkingowego może być trudne.

Poruszanie się po mieście

Centrum Katowic

Metropolia Katowice